KARYER MAKİNA TİC. A.Ş.

İsim SoyisimMERVE YERDELEN MEHMET
GöreviGenel Müdür
Telefon+90 216 383 60 60
Faks+90 216 371 45 45
Web Sitesihttp://www.karyer-tatmak.com
AdresÇubuklu Mah. Boğaziçi Cad. No:9 Beykoz / İSTANBUL

 

Karyer

1953 Yılında Zeki Yerdelen tarafından Ankarada kuruldu. Ticaret hayatına maden makineleri ithalatı, satışı ve servisi ile başlayan Karyer Makine, yıllar içinde gelişen ve değişen Türkiye’nin iş makineleri sektöründeki ihtiyaçları doğrultusunda bir çok farklı dünya markasının Türkiye  temsilciliğini yaptı.

Eickhoff  maden makineleri, Schalke tünel makineleri, Comodil, Sisu liman ekipmanları, Betek kesici uçlar, Blow-Knox asfalt sericiler, Mannesmann Demag hava kompresörleri, Mitsubishi forkliftleri, Cesab forkliftleri, Hyster forklift ve depo ekipmanları, ALLU parçalama ataşmanları, JLG manlift ve telehandlerlar, Cifa beton pompaları, Bucher yol süpürgeleri, Giletta kışla mücadele araçları, Dulevo yol süpürgeleri, Marini asfalt plentleri ve sericileri, Lintec asfalt plentleri, Linnhoff-Henne mastic asfalt plentleri gibi dünya çapında markaların ve 1975 yılından itibaren 48 yıl boyunca Bomag yol ekipmanlarının Türkiye mümessilliğini yapan Karyer Makine, 71 yıldır aralıksız ağır iş ve inşaat makineleri sektöründe faaliyet göstermeye devam etmektedir.

 

Tatmak

1982 Yılında Tatko T.A.Ş. şirketinin iş makineleri bölümü olarak ticaret hayatına başladı. Terex-GM yükleyiciler, JI Case tarım ve hafriyat makineleri,  Boss forkliftleri, Fantuzzi reach truck, Potain kule vinçleri, Koehring ekskavatörleri, Lorain arazi tipi mobil vinçler, Batnamkafes bantlı vinçler, Marion ekskavatörleri, Elba beton santralleri, Liebherr transitmikserler, Intermix transmikserler ve Linde forklift gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye mümessilliğini yaptı. Distribütörlüğün yanında Linde Forklift’inde ilk defa Türkiyede kısmi üretim ve montajını, satış ve satış sonrası hizmetlerini başarıyla yürüttü.

1992 Yılında ortaklık yapısı değişerek tamamen Yerdelen ailesi mükiyetine geçen Tatmak, 1994 yılında Göktürk’deki fabrikasında Putzmeister Beton Pomplarını patentli olarak 2008 yılına kadar üretti ve yılda 400 makine üretim kapasitesi, %80 pazar payına ulaşarak, Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasına girmiştir.

Karyer-Tatmak Şirketler gurubu, üçüncü kuşak, genç ve dinamik kadrosu, İstanbul ve Ankara ofisleri, İstanbul ve Ankara servis merkezleri, tüm Türkiye sathında 7 bölgede,

11 yetkili servis ağı ile satış, servis ve yedek parça hizmeti vermektedir.

Gelişen ve değişen Türkiyede iş makinesi  pazarındaki ihtiyaçlar doğrultusunda dinamik çözümler yaratmak için kendini sürekli yenileyen Karyer -Tatmak, pazarın öncülüğünü 71 yıldır sürdürmenin gururunu yaşıyor.

Karyer-Tatmak’ın misyonu; Türkiye pazarındaki 71 yıllık müşteri portföyüne en iyi hizmeti sunabilmek için sektörün ihtiyaçlarını ve değişen dünya dinamiklerini göz önüne alarak teknoloji ve yaratıcılığı ön plana koyan, deneyimli ve güvenilir dünya markaları ile iş birliği yaparak müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır.

Karyer-Tatmak, Sunward markasının ekskavatör, mini yükleyici, fore kazık makineleri, kaya delicileri ve personel yükselticilerinin Türkiye mümessili ve tek yetkili satıcısıdır. Çin’in en büyük üreticilerinden biri olan SUNWARD, iF Uluslararası Forum Tasarımı tarafından verilen ve birden çok disiplini kapsayan, her yıl yaklaşık 59 ülkeden 5,500’den fazla başvuru alan İF dizayn ödülüne 2022 yılında layık görülmüştür.

Bunun yanında Doppstadt kırma ve eleme makineleri, Deutz motorları,  Rasco yol süpürgeleri ve kışla mücadele ekipmanlarının, IPCtemizlik makinelerinin ve Heli forklift ve depo ekipmanlarının da Türkiye mümessilliğine başarıyla devam eden Karyer-Tatmak, 71 yıllık sektör tecrübesi ile müşterilerine kesintisiz ve güvenilir hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Firma Ürün Gamı:

 • BOMAG (Toprak Stabilizörleri ve Rcycler, A-1 Tamper Kompaktörler, Kombine Silindirler, A-3 İleri Geri Hareketli Tablalı Kompaktörler, Paletli Finişerler, Lastik Tekerlekli Finişerler, Çöp Kompaktörleri)
 • CIFA (Mobil Beton Pompaları, Mikserli Beton Pompası, Sabit Beton Pompaları, Tünel Makinaları)
 • SUNWARD (Ekskavatörler, Mini ve Midi Yükleyiciler, Forekazık Makinaları)
 • DOPPSTADT (SM Elekler, DW Ön kırıcılar, Sabit Geri Dönüşüm)
 • JLG (Akülü Eklemli Platformlar, Akülü Makaslı Platformlar, Akülü Toucan Serisi Platformlar, Elektrikli – Akülü ve Dizel Kompakt Örümcekler, Elektrikli ve Akülü Dikey Platformlar, Dizel Eklemli Platformlar, Dizel Teleskopik Platform, Dizel Makaslı Platform, Telehandler)
 • HELI (Dizel Forklift, Akülü Forklift)
 • BUCHER (Kompakt Süpürgeler, Araç Üstü Süpürgeler)
 • IPC (Akülü Islak-Kuru Zemin Yıkama Makineleri, Elektrikli Islak – Kuru Zemin Yıkama Makineleri, Kuru Tip Süpürge)

Firmanın Bağlı Bulunduğu Komiteler :

 • Mini, Kompakt Makine Ve Ekipmanları Sektör Komitesi  
 • Beton Makine Ve Ekipmanları Sektör Komitesi 
 • Asfalt, Yol Tünel Ve Maden Ekipmanları Ve Makinaları Sektör Komitesi   
 • Komponent ve Yedek Parça Sektör Komitesi
 • Kiralama Sektör Komitesi     
 • Kongre ve PR Komitesi
 • Mevzuat ve Teknik Komitesi    
 • Eğitim Komitesi  
 • DMO Komitesi